Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
(02-07-2015, 09:54 PM)11277 Wrote: štampa kunsdruk 125 g/m^2,prošla deset puta i onda pod hladnu vodu oko 3-4 minuta. vjerujem da bi bilo bolje da je stavljeno u toplu-vruću vodu i na duže vrijeme sve dok se papir sam ne odvoji. sad sam "pomogao" papiru povlačeći ga sa pločice,a da je bilo duže i u topoloj vodi papir bi sam spao.

Super je to ispalo. Pokušaj da štampaš na masnom papiru iz nekog kataloga. Samo smanji temperaturu na 190 stepeni (da ti termostat isključi na 190). Temperaturu meri na grejaču, nemoj na valjcima.
Probaj da pločicu provučeš 12 puta kroz laminator, i da je držiš u vodi 10-15 min. Malo mi je, malo tih 3-4 minuta. Bar se kod mene tako pokazalo OK.
Normalno je da će ti se po koji put pojaviti poneki prekid (retko se dešava, ali se desi). U tom slučaju, dobar flomaster od 0,3 i 0,5/0,6mm, i završava posao.
Ova prva plocica je ispala perfektno.
Obrati pažnju kada skineš papir i osušiš pločicu, zna da se od belog taloga ne vidi da negde nema tonera.
Zato posle skidanja papira, pločicu potopi u sonu kiselinu, koja će skinuti sav beli talog, i onda ćeš lepo videti, da li negde ima oštećena na vodovima. To ti govorim iz iskustva.

To što ti je napisao moj imenjak, obavezno uradi. Čišćenje pločice sa šmigrlom, i posle toga pranje sa alkoholom (96%).
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by saggit - 02-08-2015, 07:04 AM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)