Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
#55
Prelaz sa pegle na laminatorom toner transfer je recimo kao prelaz sa flomastera na peglu.
Opran o odmascen vitroplast obavezno izmatiram vodenom smirglom 800 ili 1000 granulacije. Operem plocicu u nitro razredjivacu ,kada se osusi ide u laminator. Primetio sam da na osmirglanuu povrsinu toner mnogo bolje uhvati i ima mnogo manje kidanja tankih vodova prilkom odvajanja papira.
Meni obicno ispadne problem to odvajanje papira sa bakra posto obicno koristim papir iz novina ili reklamne kataloge pa ume ona stamparska boja da uhvati za bakar. Same plocice obicno imaju dosta tankih vodova ,obicno oko 0,5 mm , gusto pakovanih pa i to otezava skidanje papira.
Onda sam negde procitao da neko to radi sa HCL pa sam i ja to probao i otada samo tako.
Plocicu koja je prosla proceduru sa laminatorom prelijem sa HCL i za desetak sekundi papir je gotov raspada se samo tako. Plocicu obavezno izvadim i operem vodom i pregledam kvalitet vodova ima li prekida i prespajanja medju vodovima. Nagrizanje nastavim u istom HCL kome dodam hidrogen a poneko parce papira koje ostane u kiselini uopste ne ometa proces nagrizanja.
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by dejansd - 01-27-2015, 09:04 PM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)