Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
#25
(01-05-2015, 07:58 AM)saggit Wrote:
(01-05-2015, 12:47 AM)dejansd Wrote: Jedino sto mi se ne svidja kod ovog laminatora sto ugradjena regulacija u pocetku poprilicno premasi zadatu temperaturu (i do 40 stepeni) pa laminator zagrevam iz 2-3 stepenika .Sad opet mozda je na valjku sve poprilicno drugacije ali za 7-8 minuta se sve stabilizuje i uz 5-6 propustanja plocice sve ispadne ekstra.
Zato mu ugradiš elektronski termostat ili termostat za ringlu od šporeta (350 stepeni), i nemaš tih problema sa prelaskom temperature. Ako si mu podesio temperaturu na 200 stepeni, on će na toj temperaturi da isključi grejač-e, a ne na 240-250 stepeni.
Termostat mu jeste elektronski ali mislim da je problem sto njegova sonda ternostata lezi ,kliza, po silikonskom valjku te odatle meri temperaturu dok ja merim na aluminijumskom kucistu u kome je grejac te odatle verovatno ta razlika u temperaturi i inercija. Svejedno propraceno vise puta i uhodan postupak.
Moram nabaviti onu foliju za fotopostupak posto mi deluje jednostavnije i jeftinije od fotolaka.
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by dejansd - 01-05-2015, 10:09 AM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)