Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
ferihlorid je zahvalan,sporiji i daleko češće upotrebljiviji od HCl+H²O², naročito jer je potonji upotrebljiv samo jednom. takođe,H2O2 je jako teško održati u koncentraciji jer jako lako isparava. prednost svakako ferihlorid,potražiti u pretrazi foruma gde kupiti na litar-dva-tri (nekadašnji novosadski autoput,od Galenike ka Batajnici-ako to još tako prodaju),a svakako se isplati kupiti i granule u Kelco - uradiće više pločica za istu cenu od H2O2 + HCl. prljavije malo,sporije dosta ako je ferihlorid hladan. ako ideš na HCl + H2O2 onda strana rasporeda pločice ka dnu posude a bakar na gore da ga vidiš - ako ideš na ferihlorid onda suprotno,gledaš u raspored,bakar na dole ka dnu posude (najbolje kadice) i OBAVEZNO podignuta pločica od dna,tek da bude potopljena a bakarna strana što više od dna kadice. H2O2 vri na gore,a ferihlorid skida na dole.
ferihlorid slabi kako isparava voda iz njega,i spuštanjem temperature. meni se dešavalo da mi ispari pola litra vode iz litra ferihlorida - pojave se kristali - dodam pola litra tople deatiovane vode i stvar radi kao nova.
to su iskustva,pa ti odaberi.
usput,i jedno i drugo hoće da pojede i ono što je na oko pokriveno toner transferom - zato se pločice pregledaju svakih minut dva,i čim je na oko spao sav bakar koji ne treba da postoji - pločice se vade napolje. najveći problem kod toner transfera jesu široki vodovi koje štampač štampa štedeći,na oko nevidljivo na papiru,ali na bakru to deluje "uf". zato onaj deo: *- zato se pločice pregledaju svakih minut dva,i čim je na oko spao sav bakar koji ne treba da postoji - pločice se vade napolje.*
što je veća razlika debljina vodova na pločici,to je veći problem kvalitetne izrade pločice. zato se valja pomiriti sa eventualnim manjkavostima,ili čekati profi grupne nabavke.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by HomeMadeAudioProject - 06-30-2023, 10:10 PM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)