Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
Potpuno se slažem sa ZASto.
Ali kinesku foliju ne kupujem iz razloga što nakon dužeg stajanja izgubi svojstva i ako se ne varam nabora se,kupio sam rolu od 10m i nakon godinu i po dana sam bacio više od polovice,od onda kupujem DuPontovu. Kineska je jeftinija oko 8x od DuPontove ali cijena DuPontove je oko 0,03kn/cm^2 tako da se sa kinezima ne želim više zezati, koliko god da je kineska folija jeftina tkoliko bi ju više od pola bacio a ja mislim da previše robe se baca pa sam se odlučio za skuplju opciju.
Ima nekoliko prodavača iz Europe koji dilaju Dupontovu fotofoliju. Treba poštovati uputstva iz njezinog datasheeta tako da od nanašanja folije na vitroplast do bacanja u kiselinu prođe dobrih 2h vremena, možda profi strojevi za rad sa folijom imaju neke tehnike da to smanje ali kućnim uvjetima držim se preporuke iz datasheeta.

Ja ionako većinom radim "unikatne" PCBe po narudžbi i za uređaje koje prodajem tako da naručivanje gotovih PCBa od kineza ne dolazi u obzir jer opet koliko god bili jeftini iskoristio bi jedan,dva PCBa a ostatak bacio, pa se vraćamo na priču sa smećem...
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by Khadgar2007 - 02-23-2020, 12:03 PM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)