Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
(02-22-2020, 11:00 PM)ddanijel Wrote: Nisam odavno radio laminatorom ali koliko me secanje sluzi mislim da je 190c bilo sasvim dovoljna temperatura, stim sto se razlikuje dosta od tipa tonera, neki traze nizu, neki vislju. Ovi sto traze nizu temperaturu ako propustis plocicu i stampu na visljoj, kada se prenese sve bude sa mikropukotinama. Ja sam inace u mom laminatoru iskoristio samo transport i grejac, a kontrolu grejanja odradio sa max6675 i termoparom + arduino , par tastera za podesavanja i mali oled za prikaz zadate i postignute temperature. Laminator je inace za A4 format medjutim ono sto je bitno napomenuti da je jako tesko uraditi plocicu siru od 10ak cm na tome, iz razloga sto je pcb dosta debeo. Mehanika je rigidna i dolazi do deformacije valjaka, tako da po ivicama je ok pritisak ali po sredini plocice bude prilicno slab pritisak i samim tim nedovoljno za kvalitetan transfer. Mozda na nekom drugom laminatoru je bolje reseno vesanje valjaka pa se mozda ne javlja opisani problem.

na ovom laminatoru valjci su za A3 format,i imaju opruge preko kojih se praktično podešava razlika rastojanja između njih. fabrički maksimum laminirane debljine je 1.2mm pa ne odstupam mnogo od nje svakako. pločica 100x160mm prolazi "bez jbg" uzduž i popreko kroz njega.
oko temperature se slažem potpuno-neki okviri za temperaturu koje sam nalazio su između 195 i 210 stepeni Celzijusa. sistem sam poriktao da može dati i nešto preko 210 pa naravno i dosta niže-elektronika jeste prevarena ali se i dalje da podešavati na tasterima.
koja temperatura je optimalna to kako si rekao najbolje pokaže stanje tonera na bakru nakon što se skine papir. krt i sitno ispucao toner jednako previsoka temperatura. kad toner puca i odvaja se u dužim komadima to je znak za prenisku temperaturu. ono između se važi ?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by HomeMadeAudioProject - 02-23-2020, 04:59 AM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)