Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
@ddanijel,

Evo nađoh malo vremena..


Nisam visokostrujaš već se bavim: analognom elektronikom, SMPS, digitalnom elektronikom, programiranjem MCU (PIC i STM32) i njihovom implementacijom u proces, ukratko proširena verzija procesnih kontrola.
Pri tom mi je neophodno pristojno poznavanje: pneumatike, hidraulike, motornih pogona i ostalih grana mašinstva, kao i mnogo vrsta proizvodnih procesa.

Kad sam pomenuo ekstremnu pouzdanost na smetnje i pomenuo releje, mislio sam na mikroreleje u DIP ili sličnom kućištu, a oko tiristorskih optokaplera sam mislio na ovo (sa već odabranim P Mosfet kao power izvršiteljima):


.pdf   Latch.pdf (Size: 12,55 KB / Downloads: 22)

Kada se MCU resetuje, svi in/out pinovi odlaze u tri-state i obe predložene verzije Latch ne promene zatečeno stanje, čak i sa veoma snažnim energetskim udarom.
Čisto jedna od opcija razmišljanja na tu temu, bez obzira da li će je iko primeniti...

Sticajem okolnosti sam bio prinuđen da upravljam spravama od milivata do megavata te otud i posmatranje u tom rasponu "signala" i opasnosti koje slede uz to :-).

Pozdrav drugar,
Macola
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by Macola - 03-06-2018, 03:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)