Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Ne zameram, a i jasno mi je odakle celo izlaganje na ovu temu, a to je da
posmatras problem sa strane jednog "visokostrujasa" i coveka koji svakodnevno radi sa par stotina kw.
Pominjes releje, zatim tiristore koji meni ne bi radili posao jer nigde nemam naizmenicnu komponentu koju prekidam.
Sve je to ok, meni se ni arduino ne resetuje ali u svakom slucaju ono sto mi je trebalo to sam dobio, 12 kanalni DC power on/off koji je stabilan, i mogu da uradim upgrade fw u programu arduina bez da dotaknem drugu stranu i poiskljucujem kojesta. Znaci meni je primarno stanje "ON" i tako treba da bude 24/7/365 , sem u retkim situacijama kada server odbije saradnju i da ne bih nikoga slao odradim remote power off/on, a te situacije su bas bas retke.
Suma sumarum 12 kanala iz mcp je islo na 6 duplih P-mos fetova koji prekidaju 12v liniju koja ide na mini servere, pa ti sad vidi koliko smo daleko i koliko nam se razlikuju "talasne duzine" , a samim tim i resavanja i pristup eventualnim problemima.
btw. prve letcheve sam koristio jos negde davne 1995te godine, i odusevljenje koje sam izrazio mozda nije adekvatan izraz, pa si ocito pogresno shvatio celo moje izlaganje na temu.
Svakako nema ljutnje, ovde smo da se pomognemo, a pogotovu na tebe covek i ne sme da se ljuti niti sta da ti zameri jer kada bi ostali dali samo 10% doprinosa zajedinici od onoga koliko dajes ti , gde bi nam kraj bio.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by ddanijel - 03-06-2018, 10:45 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 21 Guest(s)