Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Mene i dalje drzi odusevljenje jer za ono zasta meni treba , upravo tako treba i mora da radi. Radi se o napajanju odredjenih servera koji ne smeju zbog reseta arduina da ni u kom slucaju budu iskljuceni sa napajanja. Sistem je bio odradjen namenski da po potrebi moze da se neka periferija resetuje skidanjem sa napajanja (remote power on/off) , ali da ne sme incidentno ni u kom uslovu da dodje da iskljucenja. Tipa kontrola 10-ak servera udaljenih od mene preko 1000km, taman posla da zbog zaglupljivanja arduina se sve pogasi, a inace su svi na upsevima i agregatima. Svako pravi onako kako mu treba. Onaj sto pravi za masinu/ubicu naravno da ce drugacije da koncipira.
Inace ne vidim cemu sva ona pisanija iznad, meni tekst svakako nije od koristi (bez uvrede) jer nisam od juce u ovome, a i lepo sam napisao izmedju zareza citiracu se:
" a i zasto sam bas njega i uzeo da koristim" ...
Znaci ako se lepo procita moj tekst sa razumevanjem shvatice se da nisam slucajno odabrao bas to kolo, nego da su potrebe bile za njime, tako da zaista ne vidim cemu predavanje na tu temu.
Ne kao kinezi sa sonoff remote prekidacima koji na svaki reset esp-a zviznu i iskljuce reley. Pa ono ni za sijalicno grlo ne bih koristio, a ne da mi ide napajanje za servere i osetljive periferije koju su 24/7/365 na svi mogucim rezervnim napajanjima.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by ddanijel - 03-06-2018, 12:51 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 24 Guest(s)