Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Hehe, ja sam upravo naveo primer TFT-a koji je za mene bio u tom trenutku nova periferija, isto kao sto je za Maksi MCP nova periferija, ja sam se tih "novih periferija" nagledao vazdan, pricam iz iskustva da je bolje u strartu sesti i to rasclaniti na sastavne deleove (prvo "rasturiti" pa onda sklapati istu masinu : ), registar po registar, funkcija po funkcija, kada se uvezba ta procedura onda mozes resavati cca periferiju na dan, sve one rade u vecini na SPI ili I2C i to je to.

Uz ovo ako se ima onaj Salea Logic analizator (clon) ili DSO jos bolje tu nema prepreka, sve moze da se debagira do zadnjeg bita.
Ili recimo Si5351 programibilni oscilator, ja sam terao taj IC pre nego sto su se pojavili Adafruit i sa modulima i sa bibliotekama i to nekoliko godina pre njih, tek kada su mogu slobodno da kazem "videli od mene" onda je pocela cela pomama oko tih modula i oscilatora ... Ali nema veze, ucestvujem u toj Open Sourse zajednici i delim i prihvatam neka resenja ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mikikg - 03-05-2018, 12:51 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 18 Guest(s)