Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
MCP23017 kao i MCP23S17 koji je SPI varijanta rade potpuno isto kao i GPIO port na PIC-u sa jos nekoliko dodatnih stvari unutra.
Ja ne znam sto taj code ne radi jer je glavni deo logike u samoj biblioteci, Adafruit inace imaju dobre biblioteke ali zbog potrebe da ih pisu za Arduino platformu code je prepun nekih gluposti koje mogu da prave razne probleme.
Dok ti se gore ne zove biblioteka "My_MCPlib", tj dok ne sednes i svaku funkciju iz te biblioteke analiziras i uporedis sa oficialnim DS i dok ne sednes to sve da rastumacis kako radi, bice tesko da napravis to sve.
Stvar je ta da je MCP izkonfigurisan na neki nacin, kakav tacno nemas pojma jer ne znas sta biblioteka radi, po DS se tacno zna sta treba uraditi korak po korak, to je problem koji trebas prevazici, dakle tumacenje DS-a i ti da izkonfigurises expander kako treba i da tacno znas sta si uradio.

Biblioteke za taj MCP sam pisao u C/C++, pisao sam ih u PHP a pisao sam ih i u JavaScript za bar jedno 4 razlicite platforme kontrolera/procesora : ) U sustini sve rade, neke "malo" brze neke malo sporije ali rade, samo kad znas sta trebas da uradis, i dok ne sednes i sam precukas sta ti treba nema nista, mozes samo da gledas u te Arduino funkcije() bespomocno ... ...

Spominjao sam vam TFT/Touch, isto sam poceo sa Adafruit bibliotekekom, stim sto ima cca 20x vise funkcija u biblioteci, isto tako nesto kao u par linija probao i nema pojma, seo i sve fukcije jednu po jednu prekucao da budu u mojim funkcijama i svaku usput proverio i uporedio sa DS i tamo tumacio logiku kako tacno treba da radi. Rezultat je jedan Mylib.c i Mylib.h koji su napisani tako da sam taj code portovao sa preko 90% na totalno drugu platformu, sa STM32 na XMOS multicore ... Tako to treba da se radi ako hoces da "vladas" nekom periferijom, sednes i istrazis sve do kraja i onda mozes da pravis sta hoces ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mikikg - 03-05-2018, 11:58 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 27 Guest(s)