Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
(07-22-2017, 08:27 PM)Želja Wrote: Znam Vojine,

Ali mnogo smo ga brate zakomplikovali - svako sa svojim predlozima ( koji nisu uopšte pogrešni ...)
Mora se odnekud početi, pa mi se zbog toga MikroE PLC čini kao dobra polazna platforma.

Svuda će naići na neki problem, bilo šta da izabere.

***
I na kraju krajeva ne mora se koristiti isključivo MikroC.

Može i bilo koji kompajler (koji nije od Mikroelektronike)  da se poveže sa tim mikroE USB programatorom na tom PLC preko cammand line.
Opet kažem, oni su uradili većinu posla ( i hardver i Mikro compileri sa primerima ) i baš zato smatram
da i uz izvesna ograničenja koje si naveo, predstavljaju zanimljivu polaznu osnovu.

Sve je to OK. Mi samo dajemo komentare. Na osnivacu teme je sada da kaze koje su mu stvarno potrebe. Nigde jos nismo culi nesto tipa: potreban mi je projekat za PLC sa sledecim karakteristikama:
- napajanje - 18 - 32V - izolovano
- 16 diskretnih ulaza, galvanski izolovanih, naponskog nivoa 24V sa LED signalizacijom
- 8 diskretnih izlaza, galvanski izolovanih, 24V - tranzistorski, max struje 300mA
- RS485 komunikacija
- mogucnost prosirenja
- Primena PLC-a u kontroli sporih transportnih sistema
- itd.....

Kada budemo dobili takve zahteve, onda mozemo konkreno da pricamo. Svi komentari do sada su veoma korisni i iz njih se moze izvuci gomila korisnih informacija. Naravno da smo zakomplikovali kada ne znamo sta je cilj.
Sada bi trebalo da osnivac teme da informacije, a mi da mu maksimalno pomognemo da iskoristi neki od MCU PCB-ova (predlozio je arduino) na maksimalno moguci nacin. Bez toga, i dalje cemo da pricamo o raznim topologijama i resenjima i tako u nedogled.
Mozda da napravimo cak i temu PLC za pocetnike - hardverske i programske osnove ili nesto slicno
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by vojinilic - 07-22-2017, 09:00 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 33 Guest(s)