Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
@vojinilic

Tako je, imao sa i tad vizije, imam i sad vizije a jedna od njih da napravim postavku koja moze sve ove kontrolere/automate da uveze preko jednog centralnog servera gde mogu da radim neke krajnje korisne stvari, remote-diagnostika, statiskitika, analitika, predikcija, stvari koje ce i meni i klientu puno da znace i mogu da ustede gomilu vremena samim tim i novac.
Cak to ide dotle da u ovom trenutku mogu samo da obezbedim mehanizam za prikupljanje podataka, trenutna tehnologija cak nema resenje da se ti podaci obraduju u realnom vremenu (na neki prost nacina) i da ce tek dodji tehnologija koja ce to moci da resi.
Nisam ja to bas izmislio, video sam kod kod nekih USA firmi kada sam bio u poseti, oni trenutno samo skupljaju podatke (BigData), tek ce da se bave procesiranjem tih podataka ... Terabajti podataka su u pitanju i sa danasnjom tehnikom ne moze da se izvuce neki konkretan podatak iz te hrpe a da to ne traje jedno bar pola sata sa najbrzim serverima ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mikikg - 07-22-2017, 02:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 26 Guest(s)