Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Aj'd još malkice da "dolijem" Smile
ETH bootloader/stack koji i danas koristim a radi fenomenalno i nikada me nije izneverio je upravo na PIC18F67J60, dakle na 8 bita MCU Smile Mislim da je napravljen pre 10 godina. Usudio bih se da kažem da mi je uzorak preko 500 komada uređaja na njemu negde u eksploataciji. Neki i preko 8 godina.
Na uređaju se inače nalazi kompletan HTTP stek, sa web stranicama, podešavanjem preko browsera, opslužuje nekoliko senzora, GSM modem, externe uređaje preko RS422, LCD, tastatura itd...

Nekoliko puta u poslednjih par godina sam razmišljao sve ovo da portujem na STM32, uh... uvek ispadne kalkulacija da će mi trebati bar 3-4 meseca da dođem na isto uključujući i testiranje. Veliki problem mi je recimo ethernet stack za STM32. Postoji u free verziji, ali je po meni zahtevniji u vratolomijama nego što je to uradio Microchip u "zlatno vreme" kada su dobro radili na SW podršci.
Komercijalno sam kontaktirao par proizvođača ETH steka i tražili su preko 3500 Eura za ETH stek za STM32 i to PO JEDNOM projektu. Nije malo.

I tako, verovatno da uskoro moram uraditi migraciju, ipak je sada doba SSL-a i sličnih, ali eto samo jedan osvrt da ako postoji dobar alat koji radi, ne treba ga menjati dok radi.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by npejcic - 07-22-2017, 01:52 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 17 Guest(s)