Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
(07-21-2017, 09:50 PM)Milan94 Wrote: Pratim temu od samog pocetka autor hoce da uradi univerzalni PLC sa arduino jer je to njemu trenutno najlaksi nacin da dodje do rezultata.

Koliko sam mogao da shvatim iz prethodnih postova ovaj PLC nebi ni bio upotrebljivan u nekim vrlo zahtevnim aplikacijama i zato podrzavam upotrebu arduino MCU .

Za nesto ozbiljniji PLC ja bih upotrebio MCU sa recimo 100 pinova i onda nema potrebe za dodatnim I/O expander cipovima a ukoliko se ukaze potreba lako se dodaju.
Kada bi ja radio PLC upotrebio bi PIC18F97J94 jeste 8/bit ali je bogat hardverom: UART 4, I2C 2, SPI 2, USB , 12/bit ADC, CLOCK 64Mhz itd... Jedino napajanje 3.6v mozda nije pogodno za PLC ali to nepredstavlja problem uostalom vecina novih MCU imaju 3.3v napajanje i moramo se tome prilagoditi.

Sa upotrebom ovog MCU ili slicnim bih mogao da se uradi jako dobar PLC.

Milane,

kada kazem da ne podrzavam upotrebu Arduina, onda mislim na software, tj. biblioteke koje su napravljene za igranje, a ne za PLC. Sam hardver je obican MCU. Cak sta vise upotrebljeni Atmega je dosta mocna masina.
Druga stvar je napon napajanja od 3.3V. Ne znam sta je tu po tebi problematicno. Nema nikakve veze da li je u pitanju 3V ili 5V. Ista stvar.
Ako ce PLC da se projektuje kao profi, onda je najbolje koristiti STM32 kao sto je Miki predlozio.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by vojinilic - 07-22-2017, 08:01 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 34 Guest(s)