Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
(07-19-2017, 01:51 PM)mikikg Wrote: Da rezimiramo onda ovo oko Arduino platforme, Arduino nije za pocetnike nego za profesionalce Big Grin

Pratim ovu temu od početka, veoma je ozbiljna i korisna.
Prilično se slažem sa većinom misli vas cenjenih a pritom iskusnih kolega. Da ne dužim previše, mislim da bih u jednoj rečenici mogao da potvrdim moj stav ovim što je Miki rekao na šaljiv način ali nije daleko od isitine Smile
"Da rezimiramo onda ovo oko Arduino platforme, Arduino nije za pocetnike nego za profesionalce"

Veoma je potrebno da mladi ljudi koji kreću da se bave embedded programiranjem, odnosno elektronikom, krenu od što nižeg nivoa. Jer dok su recimo na studijama pod pretpostavkom da imaju dovoljno vremena, savladavanje i koncept rada raznih periferija, registara i samog kodiranja istih će im kasnije omogućiti da to mnogo bolje savladaju i koriste. A sve ostale poštapalice i biblioteke im mogu ponekada biti od koristi da skrate vreme.

Obrnuto je po meni neprirodan proces.

Samo jedan zanimljiv primer je da ako bi prešli kasnije na neki FPGA board, morali bi tu periferiju sami da prave a da bi je napravili moraju da znaju kako radi na low-level nivou Smile

Podržavam @progster-a da pored korišćenja biblioteka kojih ima u izobilju, svakako prouči i dubinski iste.


Što se tiče PLC-a, koliko god da sam se u prošlosti trudio da napravim nešto skroz univerzalno, uvek u narednoj iteraciji mi je trebalo nešto malo drugačije ili dodatna neka sitnica. Toliko od univerzalnosti. Ako se čovek sam-sa-sobom ne dogovori šta mu konkretno treba odnosno trebaće i tek onda krene u izradu univerzalne ploče, mislim da je slaba vajda. Iskreno, nisam više siguran da li je moguće napraviti baš baš univerzalan PLC. Modularnost je svakako neophodna, pa onda čemu jedan univerzalni PLC.

Biću slobodan da ovu temu preporučim nekim mladim ljudima koji su mi trenutno u firmi na praksi i imaju ambiciju da nauče ove naše embedded nauke, smatram da je jako poučna...

Poz...
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by npejcic - 07-19-2017, 02:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 25 Guest(s)