Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Evo reda radi da se i ja malo javim iako sa programiranjem nisam imao ikada previše doticaja.
Prijatelj i ja radimo na jednom malom projektiću di on razvija softver a ja hardver. Krenuli smo negdje prošle zime. On je stvarno odličan programer koji radi na održavanju i unaprijeđenju svega što ima veze sa kompjuterima,PLCima i sl. u rafineriji u Sisku znači zadaci su mu blago rečeno dovesti u red bilo kakav nered(kojeg ima na tone) vezan za bilo što informatičko u rafineriji od visokih razina do veoma niskih razina programiranja.

Da se vratim na naš projekt. Za početak smo tražili nekakvu platformu na sa kojom ćemo pokretati hardver. Bilo je svega i svačega i odlučili smo se za LinkIT,ali kod programiranja je naravno bilo problema samo takvih. Nema programskog alata koji bi to isprogramirao, trebalo je baš pisati program u C++, pa optimizacija.Također činjenica da ipak nismo mogli vrtiti web stranicu na LinkITu zato jer se nakon nekih 100njak paljenja i gašenja softver zblesirao, unatoč tome što bi u teoriji moglo da radi,pa smo od toga odustali. Sve u svemu za to je mom prijatelju uz redovit posao i rad na fakultetu trebalo preko mjesec dana da to ispegla i radi savršeno.

Prije nekih dva mjeseca je našao Cypress firmu koja ima odličnu razvojnu platformu upravo kao lego kockice,ali puno kvalitetnije odrađenu nego arduino. Također ima i editor koda pa napredni korisnik može da ode na veoma nisku razinu i editira i poboljša sve što smatra da treba. Za sve što mu je trebalo nekih mjesec dana sa LinkITom on je to na Cypressu napravio za tjedan dana gdje je uračunato i vrijeme proučavanja same razvojne pločice,što sve ona ima, kako se sa time upravlja itd...

Inače prijatelju sam rekao za ovaj forum ali za sada nema vremena da jede,a kamoli da aktivno sudjeluje na forumu. Inače on je takav tip koji je počeo sa programiranjem oko 2000 godine i vrlo brzo upija sve što pročita, i uvijek je u potrazi za riješenjima koja smanju vrijeme programiranja ali ne i kvalitetu dotičnoga.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by Khadgar2007 - 07-19-2017, 11:45 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)