Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
MCP nema nista specificno vezano za debouncing, to mora da se resava na programskom nivou u MCU ali je zato brz kao metak, (konfigurabilan potpuno isto kao PIC-evi, ulazno izlazni HW je prakticno isti kao kod PIC ali nema procesora), mozes da ga prozivas kojom hoces brzinom, u sustini ne brze od 10-20 kHz, ne treba brze od toga, paket citanja ili pisanja moze da bude vrlo kratak, reda 3-4 bajtova na SPI 10 MHz. Moze i preko HW interapt linija da se izbegne pulling, kako kome treba ili moze da realizuje.
Takodje mi se svidja sto ima izvedene pinove za HW adrese, korisno kada se povezu vise komada, onda svi idu na jedan isti SPI bus bez posebnih Chip Select linija nego imaju jednu zajednicku.
Ostala specifikacija ista kao kod PIC-eva, 25mA po izlazu, ima konfigurabilan Pull Up/Down i td.

U praksi mi radi OK, mada ih nisam ugradio toliko koliko je npr Macola pa ne mogu pouzdano da tvrdim ali po njegovoj preporuci sam i dosao do tih expandera i kaze da ih je ugradio gomilu i da mu svi rade odlicno.

PS: Macola mi je rekao da za svaki slucaj izvedem RESET liniju za MCP upravljivu iz kontrolera da bi mogao u slucaju nuzde (zaglavio se MCP) da ih resetujem jer moram da budem apsolutno siguran kada inicializujem reset rutinu da su svi izlazi pogaseni, to su zahtevi u industriji.
Evo na stolu zbog testiranja FRAM vrtim jedan ciklus skoro pola miliona puta, ni jedan problem oko MCP, ali ipak u industriji moraju da se predvide i takve stvari da je moguce i on da se zaglavi i da postoji mehanizam koji to moze nekako da resi, bezbednost ljudi i opreme je u pitanju ako to ne radi kako treba!

Zato sam uslikao i onu crvenu pečurku jer je ona vrlo vrlo bitan detalj u celoj prici koja povlaci celu postavku iza sebe kako da se sve to odradi ...
Neke stvari idu preko expandera, neke ne mogu, sve ima svoje ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mikikg - 07-17-2017, 09:25 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)