Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Evo kako izgleda jedan iz 2016. godine Wink

Izvinjavam se na "neredu", to je primerak koji mi stoji kuci za pisanje programa, za orman naravno to treba lepo sve da se ozici ...

BTW: Out kartice imaju jednu zanimljivu caku, ima globalni veoma brz lacujuci strujni limit za karticu (50A) i vracam nazad u kontroler signal o gresci.
U ovom konkretnom primerku nije implementirana funkcija reseta te strujne zastite ali ostavljena ta mogucnost, inace veoma veoma korisna funkcija jer mogu da "skeniram" jedan po jedan izlaz i da eventualno nadjem koji konkretan izlaz aktivira zastitu Wink

BTW2: Po Macolinom proverenom receptu, Input i Ouput kartice mogu da se prepakuju da budu NPN ili PNP tipa (pozitivna ili negativna logika), takodje na "mother board" preko dzumpera biram da li je prikljucena kartica input ili output sto je zgodno jer ne treba uvek jedna ista postavka, biram sta mi treba ... MCP23S17 je zaduzen za I/O, njega konfigurisem iz SW prema postavci kartica ...

BTW3: Mother board cak ima mali proto prostor gde mogu da dodam nesto sto jos ne znam sta je, vec mi je super to odradilo posao jer sam tu uglavio FRAM memoriju Wink


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mikikg - 07-17-2017, 11:34 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)