Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Ajde onda da krenemo iz početka.
Za početak bi napravio neki plc sa Arduinom, na kojem bih imao osnovne stvari, jer bih ja to poslije po potrebama modifikovao, znači koristio bi klasične digitalne ulaze i izlaze, očitavanje nekih senzora, prekidača, tastera to za ulazne signale, za izlazne digitalne bi se vezao ssr ili klasični relej i tome slično, a analogne bi isto tako ostavio na pcb-u da imam ako zatrebaju, a trebaće jer bi koristio preko njih LCD preko i2c komunikacije (koristila bi se samo dva analogna pina) i lcd da bar ide do 1m kabal koji će se vezati na plc.
To su neke osnovne potrebe koje meni za početak trebaju, enkoderi, brzi izlazi i ulazi, nemam za to potrebe, bar ne za sada, možda bi koristio neke senzore za pritisak, temperaturu i slično tome.

Ono što je najbitnije je da bude momački imun na smetnje, u jednoj firmi gdje održavam razne mašine, bilo je slučajeva da je čak i rulni sat sa mehanizmom ludovao, nije mogao raditi od silnih aprata za varenje, invertorskih, co2 i punkt aparata, čak je i jedan frekventni svaki put kada bi ga upalio, morao je unositi parametre iznova (mislim da je bio Yaskawa, sad da li je bilo do frekventnog ili do nekih smetnji, ne znam).

To bi meni za početak trebalo.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by Makso - 07-16-2017, 10:56 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 23 Guest(s)