Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
(07-12-2017, 10:47 AM)Makso Wrote: Opet problemi sa smetnjama, imam Arduino u ormaru sa dvije magnetne sklopke, sklopke palim preko reley modula koji na sebi ima optokaplere + imam po još jedan optokapler na osnivnom pcb-u gdje je Arduino i ostatak elektronike, na njega je povezan lcd sa nekih 30-35cm kabla, i Arduino sve odrađuje kako treba on se ne da zabagovati ali zato lcd brljavi čim prvi put sklopka odradi svoje dok Arduino i dalje odrađuje posao najnormalnije. Isto se dešava sa lcd-om kada nanesem pipalicu na napajanje lcd-a on počne da brljavi. Stavio sam elektrolit 100uF i 100nF na napajanje lcd-a, direktno na lcd, dodao ferit na napajanje čitave elektronike gdje se nalazi Arduino, ali ne pomaže ništa?.
Da li ima nekog lijeka tim problemima?

Stavi TVS diodu 1.5KE250CA paralelno kontaktima releja kojim uključuješ špulnu kontaktora,
a preko same špulne postavi RC član (100R/2W + 47nF/250V AC).

Time si ubio uzrok tvojih problema. - Sve ostalo ( a veoma je korisno što su ti ostali savetovali ) je lečenje posledica ...

Iznenadićeš se ... Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by Želja - 07-12-2017, 07:02 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 25 Guest(s)