Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Nešto me buni u vezi generisanje sekunde, pa ako može pojašnjenje, nadam se da nije off topic. Ja sam sekundu generisao kristalom za sat i 16 bitnim brojačem, a pošto su oni 'upareni' sve je išlo olako. Internet je pun raznoraznih kodova koje svako piše, pa bih ovde pitao za ideju. Pošto često imamo na raspolaganju jedan brojač (neka bude 8 bitni) i kristal koji opet možda moramo da izaberemo na osnovu bitnijih uslova, ispada da u brojač moramo da ubacujemo ofset. Ja generisanje osnove za sekundu gledam na sledeći način (deskriptivni algoritam):

interapt (brojač prešao iz FF u 00) ;
;procesor obrađuje interapt, a imamo nepoznato vreme obrade, a pošto klok radi brojač broji
zaustavimo brojač
ubacimo vreme u predodređen ofset; ako nam je trajao 3 kloka, onda ćemo ubaciti broj 3, ako je 5 onda 5.
spreman za novi interapt.

Sve ove radnje imaju poznato vreme, a brojač je izbrojio to nepoznato vreme za interapt.
Ako ne bismo brojali to nepoznato vreme, onda bi unosilo grešku. Da li je ovo ispravno, ako ne kako se radi generisanje osnove za sekundu (ne treba mi kod, samo deskriptivno).
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mp3police - 10-13-2016, 11:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 27 Guest(s)