Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
#52
Baš si nešto u zadnje vrijeme mislim da bi napokon možda počeo sa piskaranjem nekakvog koda i izradom nekih low budget/best buy audio stvarčica za malo širu populaciju a ne audiofile(jer njih je teško zadovoljiti :Big Grin ,ali možda se dođe i do tog nivoa). Za početak bi možda išao sa nekom kombinacijom remote volume control i odabir kanala što će dobro doći i meni za DIY uratke. Razmišljam i o nekakvom jednostavnom DACu kojeg bi nekako spojio na Arduino pa da mi arduino glumi USB konverter kojeg vodim kasnije na nekakav DAC. U biti nešto ovakvo http://jlsounds.com/products.html (kombinacija USB>I2S konvertera  i AK4490 DACa) ali možda da nisu podržani high-res fajlovi već samo FLAC da je harver jeftiniji tj. best buy riješenje.

Da sve bi to mogao(i puno više) i sa Raspeberry Pi ali tu imam konkurenciju jer se jedan forumaš gadno prihvatio programiranja i napravio dobre glazbene servere bazirane na toj platformi koji rade samo tako pa tu kombinaciju ostavljam njemu.

E sada ima hrpetina hardvera koliko sam letimično pročitao temu i manje više bilo koji će odraditi tako jednostavan posao a sigurno i malo kompliciraniji. Nekako mi je oko zapelo za Arduino Nano jer je stvarno mali, ima sasvim dovoljan broj ulaza/izlaza. E sada ako bi se igrao i sa DACom koji treba obraditi FLAC možda je Nano malo preslaba mašina za to.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by Khadgar2007 - 07-09-2016, 03:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)