Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
#47
(09-17-2015, 03:19 PM)gigabyte091 Wrote: Koji ti je senzor u igri ? Inače linija koda koja vrši preračunavanje vrijednosti u temperaturu je: "float temp = (tvalue / 25.111111111222222); // the math / conversion to temp"

Ne znam koliko je bitna vrsta sonde, ja sam pokušavao sa običnim potenciometrom da mjenjam otpor i temperaturu mjenja a pokušavao sam i sa dht11 sondom za temperaturu i vlagu samo moram promjeniti tu vrijednost 'float temp' da bih dobio tačnu temperaturu.?

(09-17-2015, 03:58 PM)mikikg Wrote: Morao bih malo detaljnije da pogledam program to oko temperature.

Nego jedan ozbiljan bug ima, EEPROM write, to stavio lik u petlju?!
To se nikad tako ne radi, stradace ti memorija posle nekog vremena.
Makar da je stavio citanje i poredjivanje pre pisanja pa da ne pise kad nema potrebe ...
Ili pisanje da se radi u onom delu pgrograma gde se zadata temperatura menja ...
Ako treba da postavim i šemu da ti bude jasnije, a ti predloži koje promjene treba uraditi , a meni je potrebno samo povećati opseg temperature  a u ovom kodu nikako ne mogu skontati gdje i kako je upisao opseg temperature.?
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by Makso - 09-17-2015, 06:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 28 Guest(s)