Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Naravno, ovo za RGB led diode je na mjestu...nisam razmisljao logicki nego sam razmisljao kako da sredim taj RGB sa sada kako je ispalo dva pina, ali cu samo prespojiti zice za RGB da bude kako si napisao...ima logite i to dobre Smile

Razvijam ovaj UV-Exposure Unit Timer v1.0 i svaka kritika i prijedlog je dobrodosao...zato treba da se odradi profesionalno da ima sve sto treba da ima...a zamislio sam dosta toga pa dok stigne sa aliexpressa naruceno ja se "igram" led diodama i sad jos trebam da dodam:

- nakon 1min neaktivnosti standby da udje arduino, a budi se sa STDBY moda sa pritiskom na tipku START/STOP, ako tipka nije pritisnuta duze od 5min uredjaj se sam od sebe gasi (dakle kao da je prekidac ON/OFF pritisnut)
- settings sa tri klika na START/STOP button da se na displeju mogu ugasiti RGB diode (ili svaka posebno), te gasi ili pali BUZZER za svaku tipku press i BUZZER on ili off kada je gotovo odbrojavanje.

To mi je jos ostalo i rjesit BUZZER beep i onda moze projekt da se nacrta PCB, napravi dokumentaciju u PDF i prezentira....

Ako jos sto se ima od ideja sto treba da ima UV Timer slobodno napisati pa se doda Smile

EDIT: Nevezano za temu razmisljam polako kako rjesiti ljepljenje uv plave folije sto sam narucio od kineza negativ foto film na PCB? Tu gledam ima rjesenja sa:
- vacuum pumpom da usise zrak i doslovce uv foliju "zaljepi" na PCB
- laminatorom da se prodje recimo npr 5 ili 6 puta sa filmom na PCB

Ovo sam citao da je jako bitno ako se nezele tanke linije da imaju "ghost" ili da su u prekidu jer nijedan FR4 PCB nije ravan a posebno vece povrsine...ali to je projekt za kasnije kad se ovaj zavrsi....
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by ronovar - 03-04-2022, 06:08 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)