Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
(02-25-2022, 09:44 AM)mikikg Wrote: >> Ja sam mislio nesto ovakvo ali pogodit frekvenciju je tesko, pa ako moze kod da se napise koje frekvencije i koji je duration.

B7, G7, D8 : )

Ti-lu-liii Smile

 Hehe, lako je to tako kad budem imao pasivni buzzer, evo ima vec dva dana da "cupam" kosu zasto neradi, kad ono nakon proucavanja active buzzer ima u sebi driver koji daje fixnu frekvenciju i dovedes mu DC napon i on zujiii na 2300Hz, i nemoze nikako drugacije.

 Pasivni buzzer treba da kupim u ducanu elektronickom opremom jer nemam ni jedan doma, a on radi preko PWM modulacije sa pina. Eto to je to ako bude koga zanimalo a da nezna razliku izmedju aktivnog i pasivnog buzzera.

Aktivni - DC napon (fixna frekvencija)
Pasivni - AC napon (mjenjanje frekvencije)

U ATmega32u4 sam fino zaposlio sva 4 timera i to radi za sada savrseno, sada moram jos dodati "safety switch" i onda vidjet sto jos trebam.

Za radoznale:

TIMER0 - koristi arduino sustav za millis(), delay() i za serijsku komunikaciju koja se koristi kod debugging varijabli pa se nesmije dirati inace poremeti sistemsko vrijeme millis()
TIMER1 - koristi INPUT CAPTURE INTERRUPT za LEFT/RIGHT rotary encodera i COMPARE A OUTPUT INTERRUPT za delay od 333ms za BUZZER BEEP (za sada active buzzer 2,3kHz beep)
TIMER3 - 7 segment multiplexing segment by segment svake 3ms, COMPARE B OUTPUT INTERRUPT
TIMER4 - broji koliko puta je pritisnut SW button rotary encodera u zadanom vremenu OVERFLOW INTERRUPT, i broji duljinu LONG CLICK pomocu TIMER1 INPUT CAPTURE INTERRUPT

Ovi timeri su savrseni, sva 4 iskoristena i to tako brzo radi da sam iznenadjen za 8 bitni MCU sa 16MHz kristal taktom, jedina mana je da Arduino zauzima 27% flash memorije (drugi compileri bi zauzeli manje).

Zanima me sada kad budem zavrsio projekt sa Softwerske strane, dali da se crta PCB za te arduino module (arduino pro mini, rotary encoder PCB, passive buzzer PCB, RGB LED module PCB) i da se ti moduli stave na tu nacrtanu PCB ili crtat PCB da se lemi svaka komponenta posebno na taj PCB. Jedini problem ce biti ATmega32u4 koji je u QFP-44 package ali imam lemilicu na vruci zrak pa bude lakse.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by ronovar - 02-25-2022, 10:53 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 23 Guest(s)