Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Video 
(02-20-2022, 02:04 PM)vojinilic Wrote: Seconds = 60 * (10 * digitEDIT[0] + digitEDIT[1]) + (10 * digitEDIT[2] + digitEDIT[3]);

 Kod radi perfektno.

 Imam cudan problem oko ":", naime da bih je upalio trebam da upalim 2 display i DP pin na HIGH. Ako upalim 1 ili 3 ili 4 display ":" nema. Pa mi nije jasno zasto je to tako...

DS je ovaj: LD5643AR pdf, LD5643AR Description, LD5643AR Datasheet, LD5643AR view ::: ALLDATASHEET :::

[Image: attachment.php?aid=37153]

Ispitivao sam svaki pin po ovom DS i sve je to tocno za taj model koji imam, samo DP mi nije jasno zasto nemoze samo da se stavi pin 3 HIGH i npr DIG1 da bi ":" se upalio.

Ovo mi treba kada sam u EDIT digit modu da mi blinka svaka znamenka a ":" zelim da svjetli stalno bez zmiganja. A meni se dogodi da mi svijetli ":" stalno kako treba kad sam na DIG1, DIG3 ili DIG4, ali kad sam na DIG2 onda mi i ":" blinka zajedno sa DIG2, a treba da DIG2 samo blinka a ":" da svijetli.

Ima ko ideju kako rjesiti ovo?

Evo i video da se vidi problem:

https://drive.google.com/file/d/1FGwoqEe...sp=sharing

Te kako se zove ona maska koja se stavlja na 7 segmentni display da se fino vide displeyi, moze i ebay link...bilo je u temi FG ali nemogu naci link...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by ronovar - 02-20-2022, 07:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 23 Guest(s)