Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Kada odete u auto skolu, ucite da vozite na autu relativno novije generacije, manuelni menjac, servo volan, servo kocnice. Preporuka pocetniku da koristi obican notepad++ i slicno je kao kada bi ste rekli da je najbolje u gore pomenutoj auto skoli da se casovi voznje odrze na zapreznom vozilu, eventualno nekoj zastavi 750 koja nema ni servo volan ni servo kocnice, "jerbo" se tako bolje nauci.
Isto tako navodjenje pocetnika da koristi ultra napredna IDE okruzenja je kao kada bi se ucenje u autoskoli radilo na "TESLA" vozilima na deonicama gde je aktivan autopilot, nema menjanja brzina, auto sve radi za vas, pa cak i vozi umesto vas 80% puta. Shvatite ovo kako hocete ali licnog sam misljenja da i jedna i druga preporuka nisu dobre za nekoga ko ulazi u ovaj svet i da najobicniji "arduino IDE" je puno adekvatniji, ima solidnu bazu sa primerima, podrzava gomilu hardvera, gotovih primera na sve strane i to je sasvim solidan pocetak za nekoga ko je u domenu "zasto moze ili ne moze GOTO xx" .
Argument da on treba da poznaje periferije i internu arhitekturu (i ne znam sta jos) je u domenu da na casovima teorijskog dela za polaganje za B kategoriju bih morao da znam kako radi SUS motor "u sitna crevca", tipove vesanja i amortizera, i tip servo volana kako radi hidraulicki, a kako elektro servo.
Onaj ko se kasnije bavi reli trkama ili odrzavanjem automobila i od toga zivi on ce nauciti, isto tako ko krene sa arduino IDE kasnije ako ga zanima ucice i internu arhitekturu mikrokontrolera sa kojim radi i jos puno toga, ali poenta je da moze da uci i ne mora jer zavisi da li mu treba da napravi neku prostu stvar ili mu treba da pravi elektroniku za respiratore koji odrzavaju nekog u zivotu. Ako ne bude ucio njemu ce ono sto je Miki rekao procesing necega trajati 7sekunde, a onaj sto je zagrejao stolicu i pomucio se da nauci "do dna" njemu ce to isto raditi 0.2sekunde, ali to sve dolazi POSLE. Zlatna sredina je idealna za pocetak ukoliko ne zelimo da odbijemo nekoga da se bavi ovim.
@1van je jako lepo opisao i sasvim bih se slozio sa njime, ovo moje iznad je u principu prosirena verzija toga Smile
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by ddanijel - 05-12-2021, 02:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 24 Guest(s)