Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Svako ima svoje misljenje, a zaboravlja se kako se programiralo do pre 10-15 godina. Pogotovo 90-ih kada su postojali samo obicni text editori.
Miki npr. programira od 90 i neke godine i za njega ne moze da se kaze da je pocetnik, pa makar i trebao da savlada nov programski jezik jer jako dobro poznaje filozofiju programiranja na svim nivoima i svim platformama.
Za mikrokontrolere je IDE jako bitan, slazem se, ali licno mislim da se najbolje uci kada se vise vremena posveti arhitekturi kontrolera i samom jeziku. Kao sto je Ivan rekao, knjiga i polako. Ovaj nacin zahteva dosta vremena, ali je moje misljenje da je najefikasniji na duze staze. Kada se dobro sazvace aktitekrura i tehnika, onda svakako IDE igra znacajnu ulogu u cilju olaksavanja i ubrzavanja pisanja programa.
Takodje, Macola, Mladja, Miki i mnogi drugi koji su vrhunski inzenjeri i programeri kontrolera su sazvakali sve preko DOS simulatora koji je zahtevao ozbiljno razumevanje rada upotrebljene arhitekture i na taj nacin su pisali optimalne programe i svoje funkcije za svaki uredjaj koji su implementirali.
Opet, postavlja se pitanje za koje potrebe se uci programiranje MCU-a. Da li samo da se uradi neki brzinski posao ili bas da se udje u sustinu same masine i optimizuje logika rada.

Nemojte mi zameriti ako idem previse u off, ali ovo je moje misljenje i ne kazem da je ono jedino ispravno.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by vojinilic - 05-12-2021, 09:19 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 26 Guest(s)