Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Mali off-topic

Jedan primer "pocetnika" ali u mom slucaju i koliko znaci dobar IDE.
Pre nekoliko godina sam silom okolnosti bio prinudjen sa radim na nekom Python code-u.
Uhhh, nikad pre toga nisam programirao u Python-u, samo sam cu za njega ali nisam imao neke preterane volje da se bavim time dok mi nije dosao taj projekat.
Moj zadatak je bila optimizacija postojec Python code-a, da se napravi da radi sto brze moze i da sto manje memorije zauzima ... To su dali Python pocetniku da radi! Smile
Dakle ni sintaksu nisam znao, po neko samo pravilo i ostalo 0, sta cu nikad pre toga nisam programirao u Python!

I tako igrom slucaja uleti JetBrains jer mi je bio poznat iz PHP price i uzmem njihov PyCharm IDE da se igram sa tim projektom.
Kakav alat!!!! ....

Rezultat posle par meseci rada na tome je bio da sam na primer ubrzao vreme procesiranja nekih AI upita sa 7 sekundi na nesto oko 0.2 sekunde i trosilo je jedno 5x manje RAM memorije Smile
Kako? Pa lepo, IDE mi je pomogao i u ucenju i pisanju i u sintaksi i u optimizaciji i u debagingu i profilisanju iiiiii .... Smile

PS: Cak se ne secam da sam postavljao bilo kakva pitanja ovde na forumu u vezi Python-a, ne zato sto sam nesto krio nego jednostavno sve mi je bilo manje-vise jasno kroz IDE, nema sta tu mnogo da se filosofira, sva osnovna pravila i sintaksu jezika te IDE forsira da naucis i vrlo brzo predjes na konkretne stvari koje ti trebaju.
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mikikg - 05-11-2021, 03:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)