Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
Malo sam pohvatao to sve skupa. Datasheet-ovi su zapravo organiziraniji nego što se činilo na prvu. 
Mecrisp sam malo pomnije proučio, source kod je organiziran. Zato je i jednostavno prenosiv na druge mcu. Bit će red zagaziti svakako u assembler za neke vremenske operacije.
Bitno mi je da pohvatam osnovno, da mi postane upotrebljiv jezik i mcu, da dođem u točku gdje se ostalo uči usput kroz rad.

@Macolakg slučajno sam dobro postavio registre za rad na najvišljoj freq. 

@mikikg poslušao sam savjet (morati ću prokopati malo teme koje imaju ovdje i na ES) i puno puta sam ponovio unutar loop da uključi i isključi output pin.

Rezultati:
Dobio sam da je frekvencija oko 1 MHz kao na slici ispod. No i dalje postoji ta "praznina" vjerojatno skok na početak petlje. Na jednoj od slika sam postavio kursore gdje se vidi skok od oko 1 us .

E sad, nešto čudno se dešava, i to se može vidjeti na svim slikama, nakon svaka dva impulsa imaju malo kraće pauze. Na zadnjoj slici se vidi ta pauza, jedino što meni pada na pamet je da je to zato šta sam prilikom pisanja naredbe, u svakom sljedećem redu postavljao pin (stanje u registru) u "0" i "1" pa da "enter" odnosno novi red ne oduzima 240 ns



Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 04-03-2019, 09:39 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)