Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
Noćas sam malo radio na Forth-u. Zanimalo me koliko brzo može uključivati i isključivati digitalni izlaz na pinu RD1. 

Code:
$02d2 constant trisd                                \da ne moram stalno pisati adresu trisd, imenovao sam adresu sa trisd
$0000 trisd !                                       \postavi PORTD kao izlaz
$02d4 constant latd                                 \da ne moram stalno pisati adresu latd, imenovao sam adresu sa latd
: blinkanje begin $0000 latd ! $ffff latd ! again ; \definirana riječ je blinkanje u petlji begin again i izmjenjuje bitove na adresi latd,
                                                    \$0000 je vrijednost koju želimo upisati na registar latd. znak "!" upisuje vrijednost u reg,
                                                    \vidimo da će u petlji izmjenjivati cijeli registar iz 0 u 1
blinkanje                                           \pokretanje petlje


Maksimalna frekvencija je 46,3 kHz. Malo sam probao istražiti, ali to je izgleda najbrža moguća frekvencija na portu. Ispada da kompajler nije napisan optimalno ili sam ja negdje profulao. Ako netko zna neka napiše, a ako netko i ne zna neka ne gubi  vrijeme, ionako sam probao malo rad na dsPIC30f4012 dok ne pređem na STM32.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 03-05-2019, 09:50 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)