Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
@Macola
Sad sam bacio pogled, po ANSI Forth ima 373 riječi ako sam dobro brojao  13 . Flashforth ih ima daleko manje, a razlog je očit.

Quote:Ortak je inače u najmanjoj meri koristio ANSII Forth, samo oko malog broja osnovnih reči, a sve ostale alate je skrojio prema svom kaputu.

To je inače tek pravi način rada sa Forth jer ga ANSII približava ostalim sistemima i degradira mu izuzetnost i prednosti povodom toga.
Osnovna ideja je bila prenosivosst koda ka drugim programerima, što se pokazalo kao ne baš najbolja ideja po razvoj samog Forth.

Po meni je Forth vrlo individualistički pristup, gde svako može razviti sopstvene alate koji mu najviše odgovaraju i prijaju.
Spadam u tipove koji će radije da se namuče od početka nego da nešto kopiraju. Ježim se od kopiranja bez mozga.
Zato mi se jako sviđa Forth i njegova bliskost hardveru.

Ovaj dio nisam shvatio, kažeš da je ostale alate skrojio po svom kaputu, moguće je zbog mojeg nepotpunog razumijevanja Forth-a. Pri tome sam razmišljao misliš li na nove riječi pisane u asembleru. Sad mogu pretpostaviti samo da je od postojećih riječi skrojio nove riječi? 
Idući tjedan ću imati daleko manje vremena za Forth. Nema žurbe jer nemam kod sebe niti jedan stm32, a niti programator. Inače volim odmah raditi direktno s nekim komadom hardware, zadam si nekakav zadatak i problemi će već doći sami po sebi. Zasada mogu probati osnovne stvari, poput petlji na ovom dsPIC30.
 

@mikikg
na PC komponentama su već odavno preselili gpu u cpu (naravno za ove everyday use, za igrice i složenije stvari ne ide), malo sam izašao iz te priče, ali mislim da je i pola NorthBridge-a već u cpu. Ne bih se čudio da će jednom pod istim krovom biti i PSU.


Zanimljivo je to oko ARM. Pomalo ću čitati ovaj neslužbeni Mecrisp-Stellaris wiki.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 03-03-2019, 11:20 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)