Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
@Vojče,
Pitaću Mlađu da uz njegovu dozvolu postavim uputstvo za Frog.
Njegov prvi MCU  "Frog1" je stek mašina koja je u prvobitnoj verziji radila na 60MHz.  
Ono koliko znam oko Frog1 je da bi otprilike STM32F407, pošto nje stek orijentisan ali radi na 168MHz, najverovatnije mogao da postigne brzinu koju je postizao taj Frog1.
Verujem da sada Mlađa ima ko zna koju generaciju FrogX i pretpostavljam da je neuporedivo moćniji i brži od tog prvog.

@Vedran,

Sami MCU nisu klonovi jer se inače veći deo toga proizvodi u Kini, po STM licenci i sa njihovom kontrolom.
Sasvim su pouzdani i to je proverena stvar.
Sistemi poput Blue Pill ili DiyMore sa F407 sadrže puzdan MCU ali zavisno od privatnika koji ga je uradio ili klonirao kolegu, mogu imati loše lemove, što sam objasnio kako se prevazilazi.
Ostalih problema nema.

Pogrešno si shvatio udaljavanje od ANSII Forth.  Svakako da treba koristiti ceo set osnovnih primitiva i grupa zgodnih reči, ali ne treba pratiti ceo ANSII spisak forth reči, koji je ogroman da ne poveruješ.
Osnovni alati su već urađeni u "mecrisp-stelaris-stm32f407" i ima još poprilično dopunskih alata. Već su definisani: portovi, tajmeri, Usart moduli, spi, i2c, fleš, i rečnik je već prilično bogat.
Zašto ga ne upotrebiti kad je već sasvim lepo odrađen.
Odatle treba nastaviti svojim stilom.

Evo jednog korisnog teksta o tome:
http://hightechdoc.net/mecrisp-stellaris...anti-forth

Evo ujedno i paketa koji koji sam našao uz taj Forth za F407:


.rar   Forth_407.rar (Size: 48,18 KB / Downloads: 4)

Evo i rečnika koji je bio inicijalno u 407, po uključenju. Snimio sam ga za svaki slučaj.

.txt    old_words_list_mzz.txt (Size: 24 KB / Downloads: 9)

I nekog detaljnijeg opisa rečnika koji sam iskopao:

.txt    Dictionary_mzz.txt (Size: 38,74 KB / Downloads: 5)

Iskopao sam mnogo toga odavde:
http://hightechdoc.net/mecrisp-stellaris...index.html

U paketu koji sam postavio ima dovoljno toga da se potroši mnogo dana rada dok se to sve ne upotrebi realno.
Vremena imam malo, i neću skorije moći da se bavim tim.

Ako imaš vremena ti počni.
Pratiću na forumu i pomoći ako budem umeo.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by Macola - 03-03-2019, 01:51 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)