Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
@Macola
Koliko su pouzdani ti mikrokontroleri?  Nisam doživio, ali sam čitao da kinezi rade kopije mikrokontrolerima pa sam do sada uglavnom kupovao na mjestima gdje znam da je original MCU?
Nije mi problem zalemiti procesor (ako to prostor bude zahtijevao) jer vidim da je cijena na ebay ista samog modula s mikrokontrolerom i modulom bez mikrokontrolera. Te količine olova što mi koristimo su neznatne koliko čitava industrija koristi za proizvodnju čitavih serija, tako da to ne predstavlja problem. Osim u slučaju ako se želi certificirati, jer bez RoHS nema CE certifikata.
Iako kasnim za tvojim znanjem, moći ćemo skupa razrješavati Forth probleme u procesu učenja, jer ću ja vrlo vjerojatno nabaviti isti komad STM32F407 i blue pill.
Macola, ako ne ideš po ANSII Forth, onda moraš sam ispočetka pisati u ASM-u sve sam redom? To bi moglo oduzeti jako puno vremena? Doduše ako malo bolje razmislim, ti si već ekspert u ASM. Meni bi to oduzelo dosta vremena, možda da prvo naučim Forth pa onda ćemo vidjeti dalje.

@vojinilic
Jasno da slika nije poanta, vjerojatno sam ostavio pogrešan dojam. No netko sam tko čita jako puno postova koje piše Macola (svjestan sam da će biti muke kod hardware).

Kad netko tko ima ovakvo ogromno iskustvo kao Macola kaže da bi trebao preći na ARM onda je to ima veću težinu. Nadam se da mi mikikg neće zamjeriti radi toga, iako je on prvi koji me je savjetovao u vezi toga. Na početku sam Forth-a i sad je pravo vrijeme ako mislim mijenjati arhitekturu na kojoj radim. Nisam netko tko je zagrižen za jednu opciju, već razmatram i prihvaćam bolje opcije, ali moram na temelju nečega donesti odluku.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 03-02-2019, 11:18 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)