Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
Mikiii kolika skalamerija. Ostao sam bez teksta, sad i ja ne mogu da se ne prebacim na ARM Big Grin . Jesi li povezao ove sve module preko i2c ekspandera? 

Macola, odkada si napisao da STM32 radi već nekoliko godina besprijekorno, gledam koji programator odabrati i koji procesor da odaberem.
Jesi li ti STM32 postavio kao Miki (slika nekoliko postova ranije) ili si direkno zaletovao posebno IC posebno kristal i ostalo na pcb? Pretpostavljam da si za taj stroj pisao u c-jeziku? Kakvu komunikaciju si koristio između STM32F407 i servo-kontrolera? 
Gledam malo, cijene koje su veće pri kupnji samog procesora nego kada je na pcb. A napon i šum nisu nerješive komponente, tako da kompromis je prihvatljiv.

Imam osjećaj da ćemo sa svim tim silnim hardware-om doći do zida kroz nekoliko godina, gdje će se sve više okretati efikasnijim programima. Baš me zanima kako će se razvijati tehnologija i software kroz godine. Tko zna možda negdje u nekom kutku se razvija Forth OS  Shy 

Ukoliko se naučim do te mjere da mogu pisati programe i ugrađivati MCU u hardware, vrlo vjerojatno ću radii komunikaciju (umjesto uart) bežično i to ili serijski preko bluetooth ili wifi komunikaciju kao što je Miki spomenuo, no o tom potom, mogućnosti su beskonačne.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 03-02-2019, 05:21 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)