Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#88
Na primer, ovo je jedna zanimljiva platforma, TI CC32xx ima dosta slicnih, navodim kao primer, tu je vec TCP/IP pa i cak HTTP/S integrisan u kontroler, to su novi "moduli" koje treba savladati Smile

Pogledajte ovaj PDF, koliko tu novih stvari ima koje nikad pre nisu bile u MCU, bile su na SERVERIMA, evo ga jedan bezican na baterije Smile

I uzgred, sad videh, koriste SECP256r1 ECC krivu (curve), sjajno, bas sam radio sa tim, poznato mi je sve, isto Maxim DeepCover sto sam spominjao radi po tom principu, ovo je jos bolje, integrisano sve u MCU.


.pdf   swra509b.pdf (Size: 689,05 KB / Downloads: 4)

---

Sto se tice jezika, bas oko toga, kada sam pisao drajver za Linux, to je ispalo vrlo lepo parce C coda spakovano u manje od 5kB sa sve komentarima, kolege koje su radile neki drugi deo programa vezan oko toga su pisali u GoLang jeziku, morali smo da napravimo import moje biblioteke i radili preko pointera do jednog trenutka dok ekipi nisam rekao, "ljudi ja ne znam da programiram u GoLang ali ako uzmem naucicu i napisacu ovaj drajver za 3 dana", i tako bilo, kolege nisu mogle da se snadju sa I2C u GoLang, ja sam to caskom savladao i napisao drajver u GoLang sto je uprostilo pricu oko prevodjenja i perfomansi.
Dok se vlada materijom nema problema sa programskim jezikom, ja vidim samo da Forth tu moze neverovatno dobro da cucne ako se tako dobro poznaje sam jezik kao sto se poznaje HW platforma.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by mikikg - 03-02-2019, 01:32 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)