Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#75
@mikikg nema potrebe za persiranjem, siguran sam da bi po tome pravilu trebalo biti upravo suprotno jer sam ja sigurno mlađi.

Sinoć kad je proradilo više nisam imao snage da slikam signal. Traženi signal je u prilogu, ako sam dobro shvatio kako snimiti . Ukoliko nešto nije dobro, ja ću ponovno slikati. Mislim da je taj PIC u nekakvom problemu, s obzirom da sa ovim dsPIC30F komunikacija radi odlično.




Dojmovi oko rada s Forth su zasada odlični.
Danas sam radio na matematici i fino to radi. Prilikom upisivanja npr. 2+2 prsti sami lete umjesto 2 2 + , ali sve u svemu nikakav problem. Jedino što je potrebno odabirati bazu ispisa broja. Primjerice za 25 25 * sam dobio u hex ispis 559, prvo što sam pomislio evo opet problema  Tongue . No potrebno je samo bilo aktivirati riječ  "decimal" i problem riješen.

Default-ni program je za operacije do 16 bita raspon, i baš sam čitao dokumentaciju i naletio na jednu zanimljivost. Dodavanje 48 i 64 bit je krajnje jednostavno i zanimljivo. Programer je dodao u folder dio koda koji stvara riječi na razini asemblera. Dakle 64-bita nije izveo u Forth jeziku, nego u asm-u. Pretpostavljam da je to napravio jer to rjeđe potrebno, a jednostavno je za upisati i ne zauzima dodatnog prostora ako to nije potrebno. Inače u izvornom zip file-u se nalaze razno razni dodatni kodovi kao što su i2c-detect koji automatski detektira prisutnost svih uređaja priključenih na i2c bus.

dsPIC30F4012 na njemu je zauzeće SRAM 26% i Program koristi 25% od ukupnog prostora


Na linux-u GtkTerm se pokazao kao dobar terminal za komuniciranje. Zasada jedina mana je što ne može se kopirati puno linija, dakle imate nekakav program koji ste upisali na drugi MCU i želite kroz ovaj terminal upisati, to će biti potrebno napraviti segment po segment.

Ja neću više previše pisati ovdje o samoj funkciji, Macola je dovoljno dobro opisao.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 02-28-2019, 09:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)