Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#58
@mikikg, onda ćemo isprobati i taj Mecrisp, samo što ne znam za čega bih ja koristio takve resurse. Samo potrajat će dok dođe. Upravo radi takve funkcionalnosti PC i jedan RS232 me privlači Forth.

To bi trebalo biti kao na linku ispod?

https://www.ebay.com/itm/1-2-5-10PCS-STM...:rk:6:pf:0

Radio sam cijelo vrijeme od zadnje poruke, ne računajući spavanje Smile .Zaglavio sam. Došao sam do koraka da dobijem barem žvrljotine na ekranu. Na jednoj brzini imam slovo r na drugoj imam n. Baudrate je ispod 38400 od upisane u FF-u. Znači žvrljotine dobijem između 300 i 9600 bauda. Prilikom reseta na MCLR pinu imam taman upitnika, odnosno znakova umjesto kojih bi trebalo ispisati uvodnu poruku

Unutarnji oscilator sam podesio tako da radi na 8 Mhz i podijelio sa dva kako bi procesor radio na zadanih 48 Mhz kako je definirano u programu. Pomislio sam da mi serijski port ne radi zbog naponskih nivoa pa sam probao napraviti naponske nivoe sa optocouplerom i tranzistorom 3.3V i 5.0V prvo za Tx, a onda potom i na Rx, ali ništa.

Probao sam zbilja jako puno kombinacija, uključujući kompajliranje na windowsu i komunikacija preko putty, napajao sam PIC s 3.3V iako ne može na toj frekvenciji raditi prema datasheet-u. Sad sam udario od zid, a pošto je svima potreban reset, pa tako i meni, sada odoh jedno napajanje na tv-u riješiti, stigao mi je tranzistor.

Svaki savjet je dobrodošao Smile

Ps. zaboravih, žvrljotine su uvijek iste
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 02-27-2019, 01:41 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)