Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#57
Neverovatno, predhodni post koji sam postavio ima tacno 960 karaktera, to vam je 960 bajtova a spomenuh gore da je MCU imao 1024 svega memoriskog lokacija u koji staje cela logika neke masine sa sve interaktivnim FORTH interpteterom ili self-compajlerom : )
Cak ako uzmemo u obzir da su kod PIC reci 12 ili 14 bit siroke (zaboravio sam) isto tako mozemo da kazemo da je gore tekst napisan u ASCII a mogao je da bude u UTF-8 sa ćšč... gde karakter zauzima dva bajta dakle 16bit, znaci jos manje prostora ima u PIC i sve to staje unutra i radi ko zmaj Smile

E sad sve to isto na ARM gde su reci 32bit, gde imamo 64k FLASH-a od kojih koliko videh 20kb zauzima Forth, imamo 20kb RAM-a i sve se vrti na 72MHz Clock Smile
Ljudi to je hiper ubrzanje i verujem da ce da radi kao zmaj ako nema nekih teskih bugova u core-u, vidim da se radi na verzijama, 2.4 je trenutno, proradilo je na keca pokazao sam, dakle samo da se sedne i istrazi ta prica ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by mikikg - 02-27-2019, 01:26 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)