Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#56
Samo jednu referencu da navedem, Forth na PIC je radio na PIC16F84, inace kontroler koji je imao 1kB FLASH ROM memorije i svega 64 bajtova RAM memorije!

Sa tim kontrolerom i "custom" Forth-om moj otac je napravio stotine razlicitih uredjaja za razne stvari, u industriji male PLC-ove, razne pomocne I/O kartice, generalno jedno 5-7 godina su oni sa tim procesorom radili i nisu imali potrebe da prelaze na vece kontrolere, imalo ih je naravno ali ovaj su tako dobro bili savladali da su mogli sa tim da naprave bilo sta.
Secam se cak u tadasnjem Zastava Automobili Odrzavanje, pola inzinjera je znalo bar po malo Forth jer su tako mogli odmah na licu mesta da isprave program na masini bez ikakvih specialnih programa i alata, jedan PC racunar i RS232 terminal i vozi Misko!

Zato mi se sad svidja ova "advanced" verzija za ARM procesore a tek je interesatno kada se umesa FRAM. Ja mislim da je moj otac ziv i da zna za ovo da bi to sigurno koristio samo tako Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by mikikg - 02-26-2019, 10:48 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)