Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#42
(02-25-2019, 09:16 PM)vedran Wrote: Imao sam povećih problema sa pickit3 koji iz nekakvog nepoznatog razloga ima pad napona od 0,25V i ne želi programirati ukoliko on napaja sami PIC. Naposlijetku sam dodao vanjsko napajanje i valjda isprogramirao PIC. Verifikacija koda u određenom slučaju izbaci error, a ako učitam hex iz PIC pa onda verificiram ne izbaci error.

Uglavnom FF sam složio u MPLAB IDE i učitao hex sa MPLAB IPE u linux-u na dsPIC30F4012. Povezao sam ga s računalom preko USB2TTL i preko minicom i putty probao ostvariti komunikaciju s FF. Poprilično sam siguran da je sa serijskim portom uredu kao i sa USB2TTL jer ima lampice na sebi za Rx i Tx, pa kako kuckam po tipkovnici tako mi lampica i blica. Probao sam razne kombinacije ali ništa.
Nemam nikakvih iskustava sa Forth-om ali mislim da ti u ovom slucaju programiranje kontrolera nije proslo kako treba. Mozes da originalni hex i procitani otvoris u nekom hex editoru i proveris tako. PICKit3 zna da ponekad zezne stvar.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by gorankg - 02-26-2019, 09:13 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)