Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#36
(01-19-2016, 01:11 PM)Macola Wrote: Možeš napisati željeni kod u bilo kom tekstualnom editoru, na primer u Notepadu, onda ga iskopiraš u terminal, koji ga ispali ka PIC.
U PIC se obavi kompajliranje i izvršenje tog koda.

A možeš pisati direktno u terminalu i kompajlirati liniju po liniju, ako treba i sa trenutnim izvršavanjem.

Sa terminala-konzole, uvek možeš na primer uključiti direktno neki pin, ili ga isključiti, ukoliko mu znaš lokaciju.
Onda možeš na terminalu izlistati bilo koje ćošence, do poslednjeg bita, PIC-ovih svih memorijskih lokacija, od EEPROM, preko FLASH i SFRR, pa do lokacija RAM.

Onda možeš pisati neki blok koda za vreme dok ti radi neki program, i u istom trenutku testirati taj blok. I tako dalje i tako dalje...

Onda na primer, možeš birati da li ćeš taj blok koji testiraš obavljati isključivo u ramu, pa ako ti se svidi onda mu zvekneš naredbu da se smesti u FLASH kao proveren deo koda.

Imaš uvek na raspolaganju naredbu marker koja će dozvoliti da besomučno maltretiraš, pišeš, brišeš, testiraš neki blok koda, a ispred tog markera će sve biti nevino i netaknuto.

Ima mnogo toga šta se može tim sistemom, a drugim ne može.

Forth bukvalno nije jezik, već meta jezik. Forth može prekompajlirati i sam sebe.

Sam Forth je tako kako stoji i objektno orijentisan sistem i onaj običan, upravo kako ga ti formiraš. Njegova funkcionalnost se proteže od asemblera pa do najviših jezika, istovremeno.

Prosto neverovatno ko bih reko da je sam PIC sposoban da uradi kompajliranje.
Ovo je stvarno mocno programiranje ja do danas nisam znao na kom principu to radi.

Za testiranje programa pisanih u Forth nasao sam zanimljive developmen ploce:

http://www.ebay.com/itm/Mini-System-PIC-...Sw4UtWTk-Y

http://www.ebay.com/itm/Bolt-18F2550-PIC...Rwdfp3gy6w
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by Milan94 - 01-19-2016, 07:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)