Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#25
To oko stack sam spomenuo jer sam citao ove gore knjige pa su ih spominjali da postoje dva tipa, data stack i return stack. Kasnije je spomenut i treci tip stacka koji se koristi za floating point i odmah mi je bila ocigledna slicnost sa ARM Cortex M4 jezgrom gde bas imaju poseban FP stack, tacnije Forth bi tu mogao bas "ugodno" da radi.
Dalje je tu spomenuto i debagiranje i tu pocinju malo komplikacije.
Macola je spomenuo da je moguce to raditi direktno u terminalu ali kako slozenost programa raste to i nije bas najzgodnije resenje. Jedna od ocija je da se radi ipak sa kompajlerima ali da se na PC racunaru ima nekakav IDE koji bi bio uvezan preko posebnog porta (seriski ili JTAG) gde bi ta dva dela medjusobno komunicirali. To povlaci za sobom PC software koji nije bas siroko rasprostranjen a neka komercialna resenja nisu ni malo jeftina, cena im je >1000$ za npr SwiftForth.

Da ne budem party-brejkers, za mene izbor programskog jezika bar za embeded platforme nije samo izbor nekog konkretnog jezika vec celo okruzenje koje prati neku SW/HW platformu.
Secam se da je Zoki za svoje potrebe pisao vazdan nekih pomocnih programa, prvo za DOS pa posle za Windows u Delfiju i to mu je oduzelo ogromno vreme, da ne spominjem mlacenje sa dubiozama oko Win API i to sve samo za neke alatke koje prakticno nemaju direktno veze sa programom za MCU.
Ako sad ima tako nesto a da bude jos i free valjalo bi to ovde spomenuti.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by mikikg - 08-11-2015, 09:25 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)