Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
Opet kazem, u pitanju je potreba za brzim interpreterom, Forth je tu prvi na listi.

Vrlo je slozena logika u pitanju, javni transport i čekiranje putnika, vise desetina hiljada vec postavljenih uredjaja u radu (po vozovima, autobusima itd), imaju X razlicitih modela u opticaju sa razlicitim HW, uredjaj je povezan na jedno 10 razlicitih servisa da bi uopste mogao da radi, povezan je sa nacionalnom bankom za kliring transakcija jer su sad izmislili da osim specificnih "kartica za prevoz" od sad moze da se koristi sa platnim karticama (samo sa crypto sertifikatima i kljucevima da ne pricam kakva je ludnica i sto mora da nam bude uredjaj kompatibilan sa PCI standardom) ... i tu su ove moje kolege zaglavile, ne mogu to sa platnim karticama da integrisu tek tako ...

Uglavnom ovo je moje neko razmisljanje, da li ce da bude usvojeno i u produkciji to ce drugi da odluce ...

Racunaju se rute po GPS, cene za putovanja preko triangulacije nekih parametara, rezervni "odometri" kada nema GPS signala, liniski prevoz, kruzni prevoz, presedanje iz jednog u drugi transport a da vazi ista karta, gde si usao, gde si izasao, sta kada nema GPRS/4G signala, cuvaj po pulovima, kad je vozac upali/ugasio autobus, koji ti je paket usluga/tarifa, sta ako nemas sretstva na racunu, sta ako si usao i odmah izasao (predomislio si se) i tako dalje i blize ... Opsta ludnica od logike : ) ... skoro 10 godina vec rade na tom sistemu ...

Uredjaj je povezan i na Azure IoT hub, tu ima remote management, remote update, deploy sertifikata, service mode ... Bas je veselo i meni extra zanimljivo Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by mikikg - 10-29-2021, 06:43 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)