Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
Malo samo da pojasnim zasto razmisljm u pravcu Forth-a i interpretera generalno.
Ima zahtev da pokrijem neke razne use-case-ove, neki razliciti provajderi usluga iz iste branse, radi se o ostim tj vrlo slicnim stvarima (podacima) ali svaki provajder ima svoje neke specificne zahteve i procedure.
Imam takvih 5-6 provajdera i u najavi su mi novi provajderi za koje jos ne znam kako konkretno rade.
Doveloperi koji rade samnog izginuli da nadju "presek" svih tih zahteva, kako god da dizajniraju sistem jedan od provajdera im se ne uklapa u tu logiku.

Moja ideja je to "sto se ne uklapa" da prebacim ustvari na neki da se tako izrazim "interface/drajver", medju korak koji treba da to slozi u odnosu na to sta provajder nudi a sta meni treba za app.

Uz podatke bih slao i "instrukcije za obradu" a to bi ustvari bio mali Forth program koji bi to prepakovao kako treba.

Da nemam tako nesto dinamicno morao bih da radim preko nekih fiksnih konfiguracija, pa neki konfiguracioni fajlovi, pa dok samo to oko konfiguracije izhendlujem za sve provajdere opet dodjemu u problem da tom logikom ne mozemo jednostavno da pokrijemo zahtev, previse bi slozena bila "dal ima/nema ovo-ono" i tako hiljade nekih uslova koje unapred moram da predvidim.
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by mikikg - 10-29-2021, 06:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)