Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zašto treba izbegavati postavljanje slika dece na internet
#6
@zare, ovo je poslednji put da ću da odgovorim na tvoje poruke, nisu mi jasni tvoji stavovi, a tek nisu pored toga što nam je svima jasno čime se baviš. Ako nastaviš sa provokacijama i neosnovanim tvrdnjama biću primoran i da zamolim moderatore za sankcije.

- "Klasična zamena teza. Najlakše je optužiti onog koji je dostupan."

Ovo se zove utvrđivanje uzroka, i prihvatanje odgovornosti. Koristi se i za procenu rizika i predlaganje mera za ublažavanje štete.

- "Da ne znam da se baviš tehnikom, pomislio bi da si političar sa zadatkom. "

Voleo bih da nam objasniš kako si došao do ovog zaključka? Tj. koji mi je to zatadak? A inače politika je sastavni deo našeg života.

- "Umesto što si tolike teme otvarao da bi sam sa sobom pričao o svakakvim bezbednostima o kojima 99,9 % ljudi nema pojma o čemu pričaš, bolje da si to vreme upotrebio da te priče prevedeš na normalan jezik i objasniš ljudima šta konkretno da urade sa tehnikom i softwerom koji imaju."

Izgleda kao da ti nisi razumeo o čemu pričam (zadnjih 20 godina, pogledaj moj CV), sa ostalima imam drugačiju komunikaciju.
Slobodno možeš uvek da mi pošalješ email na ivanm@security-net.biz i da pitaš šta god te zanima.

- "Da si živeo u vreme kada misliš da su slike mogle da se lepe po banderama, nisu mogle. Nisu baš ni bile tako jeftine. Nego su se nosile po komšiluku, rodbini i svuda gde kreneš pa se pokazivale."

Ne znam šta hoćeš da kažeš? Samo potvrđuješ ono što sam već rekao.

- "Koliko god se tebi činilo da je tako, nije svet počeo sa internetom."

Potpuno se slažem i zato mislim da treba da se edukujemo o "internetu".

P.S.1 Ako bih imao zadatak, to bi bilo ovo: https://amberalert.rs/
P.S.2 Saša Živanović: "Opasno je stavljati slike dece na „Fejsbuk”": https://www.politika.rs/sr/clanak/482681...na-Fejsbuk
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply


Messages In This Thread
RE: Zašto treba izbegavati postavljanje slika dece na internet - by 1van - 06-22-2022, 10:29 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)