Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zašto treba izbegavati postavljanje slika dece na internet
#4
(06-21-2022, 09:48 PM)Sir Oliver Wrote: Ovo već postaje boles. Do sada me je ova pojava nervirala ali sad postajem besan. Na šta ovo liči? Porodične slike sa smajli decom ili u boljem slučaju su zamagljena.
U šta se ovo društvo pretvorilo? Jel toliko devijanata postajalo i pre ili ih je sada internet iznedrio?
Mislim da je ovakva akcija kontraproduktivna. Ne treba se kriti već treba rigoroznije kažnjavati manijake. I sankcionisatii ostale zloupotrebe

Naravno da je bolest. Treba nas držati zatvorene i izolovane jer je to za naše dobro, samo mi nismo svesni toga. Što smo gluplji, to je bolje. 

Dok smo živeli u pećinama trebali smo da brišemo tragove do naše pećine da nam neki jači ne bi toljagom u glavu oteo ženu. Ali nije imao ko da nam ukaže na to  Big Grin.

(06-22-2022, 07:36 AM)1van Wrote: Dakle zapravo najveća odgovornost je na onima koji postavljaju fotografije (i druge informacije) bez razmišljanja o posledicama, uglavnom roditeljima. 

Klasična zamena teza. Najlakše je optužiti onog koji je dostupan. Da ne znam da se baviš tehnikom, pomislio bi da si političar sa zadatkom. 

Umesto što si tolike teme otvarao da bi sam sa sobom pričao o svakakvim bezbednostima o kojima 99,9 % ljudi nema pojma o čemu pričaš, bolje da si to vreme upotrebio da te priče prevedeš na normalan jezik i objasniš ljudima šta konkretno da urade sa tehnikom i softwerom koji imaju. 

Da si živeo u vreme kada misliš da su slike mogle da se lepe po banderama, nisu mogle. Nisu baš ni bile tako jeftine. Nego su se nosile po komšiluku, rodbini i svuda gde kreneš pa se pokazivale. Koliko god se tebi činilo da je tako, nije svet počeo sa internetom.
Reply


Messages In This Thread
RE: Zašto treba izbegavati postavljanje slika dece na internet - by zare - 06-22-2022, 08:35 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)