Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#82
https://viphouse.rs/p/noctua-nf-p12-redux-1700p/127219

Ja ne bih išao preko ovih... Noctua ima značajno skupljih modela, ali mislim da je to već preterivanje, kad su ventilatori kućišta u pitanju.

Bitno je napraviti dobar protok vazduha kroz kućište, a ko će to bolje da uradi nego mašinac. Smile
Ali ako primetiš da se i dalje dosta greju komponente, onda problem može da bude u kućištu, pošto starija kućišta često imaju lošiji protok vazduha, osim ako nisu bila "premium" u to vreme kad su bila aktuelna.

Kad smo kod hlađenja, 3700x bi trebalo da ima najbolji kuler iz te serije (Wraith Prism), ali je moguće da će se taj kuler mučiti sa tim procesorom kad ga opteretiš do kraja, ohladiće ga, ali po cenu dosta velike buke, i s tim u vezi možeš da kreneš da razmišljaš o kasnijoj kupovini malo boljeg kulera. Smile
Nije hitno, ja sam 3900X hladio neko vreme tim kulerom, ali je temperatura dolazila do 90++ stepeni kad opteretim sva jezgra na 100%, i u toj sobi nije moglo da se spava, a verujem da ćeš ti pošteno da ga rendaš sa "rendanjem". Big Grin
Reply


Messages In This Thread
RE: Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by progster - 04-12-2021, 07:15 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)