Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#71
(04-11-2021, 08:45 AM)Leonardo Wrote: Bravo Ninja, za nekoga ko je "ispao iz te priče" sastavio si komp kojim možeš projektovati podmornicu, simulacijama testirati skoro sva moguća očekivana opterećenja, i pride se poigrati u vreme dokolice. Nemoj zaboraviti da napraviš neki review konfiguracije u radu, da vidimo kako seva. Čestitke za dobru investiciju.

Hvala kolega.

Da ispao sam toliko da nisam mogao da verujem koliko mi je sve bilo nepoznato. Što se review-a tiče, hmmm, nije da sam sramežljiv ali nisam baš za to. Ali evo prve stavke koja me oduševila. Pokrenuo sam instalaciju Win 10 i ukapirao da mi je više vremena trebalo da podesim naloge, jezike, vremenske baze i ostala gluposti nego da instaliram sistem. Kad sam sve završio jednostavno mi nije bilo jasno da je instalacija gotova i da je komp spreman za rad i da mi samo fale programi. Buklvalno sam pomislio, jbt pa ovo kad god sedneš za komp uradiš reinstalaciju sistema za svaki slučaj Big Grin Big Grin Big Grin 
 
Evo konfiguracija pre i posle:

 - Procesor
Intel LGA775 E5400 Dual Core 2,7GHz                     AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor 3.59 GHz
- Matična ploča
Gigabyte LGA775 GA-P31-ds3L                               Gigabyte Aorus B450
- RAM
2x2GB Kingston 800Mhz                                               2x16GB Hyperx 3200MHz
- Grafička
GF9500GT 1GB  128B
- SSD
Biostar S100 480GB + Kongston SA400S37480GB           Samsung M.2 970 Elite Plus 250GB (Sistem) + Biostar S100 480GB + Kongston SA400S37480GB
- Napajanje
Frontier P4-500W                                                        Asus ROG STRIX Gold 750W
- Sistem 
WIN 7 32bit                                                                WIN 10 64bit

Da se razumemo, stari komp je junački izdražao 10 god (začudžujuće za napajanje) sa izmenom RAMa sa 2 na 4GB (zbog WIN 7) i promenom HDD (crko) na SSD (neverovatan pomak) i ništa više. I gomilu stavri je taj komp završavao ali jednostavno nije mogao da podnese opterećenje koje sam ja hteo a to je normalan rad (chrome, muzika, auto cad, office) + 3D Modeliranje i sve to odjednom jer i procesor i RAM su na 100% (kad bi moglo više od toga verovatno bi bilo Smile ) i bilo šta da se uradi postaje noćna mora. A ono što radim zahteva da otvorim sve ove aplikacije i da paralelno radim u svim.

Sad ostaje da jedno po jedno instaliram na novi komp i da ga "uzjašem" pa da vidim oda li će da se oznoji. Mada kada vidim da mi je trenutno zauzeto 3.5 / 31.9GB RAM i procesor po nekad pojavi više od 0% ne mogu da skinem osmeh sa lica Big Grin
Reply


Messages In This Thread
RE: Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by BeliNinja - 04-11-2021, 10:48 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)